سه شنبه 28 شهریور ماه 1396
   

بیانات رهبر به مناسبت آغاز سال جدید

 به پرتال جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد خوش آمدید ***   کشاورزی، بسترساز پیشرفت و آبادانی

asl

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان نجف آباد

  جستجو در اخبار
جستجو 

95/10/06

تولید مرغ سایز در شهرستان


به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، به نقل از مهندس منتظری رئیس امور دام شهرستان: در راستای اجرای سیاست تولید محصول سالم و با هدف سلامت مصرف کنندگان، کاهش ضایعات لاشه های طیور و باقی مانده انتی بیوتیک ها، طرح تولید مرغ سایز( ۴۲ روزه) در شهرستان اجرایی شد.

منتظری افزود: طرح تولید مرغ سایز طرحی ملی است که در آن مرغ با وزن یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم به بازار عرضه می شود.

وی همچنین تعریف مرغ سایز را، عرضه گوشت مرغ در یک دامنه کم با وزن مشابه عنوان نمود و ادامه داد این موضوع زمینه را برای سورتبندی و بسته بندی مطلوبتری را در مراحل کشتارگاهی فراهم می نماید .

ایشان همچنین تولید و مصرف مرغ سایز را موجب تضمین امنیت غذایی جامعه، کاهش مصرف چربی‌های مضر گوشت مرغ، کاهش مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها دانست.

وی افزود: مرغ های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر می باشند و نسبت به مرغ های سنگین وزن برای مصرف کننده به صرفه تر هستند. همچنین مرغ های سبک وزن طعم و مزه ی بهتر دارند و دارای کیفیت گوشت بهتری هستند. علاوه بر آن پرورش مرغ سایز دارای توجیه اقتصادی است چرا که در این روند، مرغ در سن حداکثر 42 روزه کشتار می شود و درنتیجه دوره های جوجه ریزی از 4 دوره در سال به 6-5 دوره رسیده و هزینه های نگهداری و پرورش در مرغداری ها 5 تا 10 درصد کاهش می یابد و در نهایت منجر به افزایش تولید گوشت در واحد سطح و بهبود تبدیل غذایی می گردد.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
اخبار شهرستان نجف آباد
RSS
 
12:02 --27/06/96 --
برگزاری کلاس آموزشی و ترویجی کشت کلزا در مهردشت

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد: رئیس اداره تولیدات گیاهی این مدیریت از تشکیل کلاس آموزشی و ترویجی کشت کلزا در منطقه مهردشت خبر داد.

11:56 --25/06/96 --
تقدیر از دانش آموزان ممتاز کارمندان

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، جشن تقدیر از دانش‌ پژوهان ممتاز کارکنان مدیریت  با حضور مدیر، معاون ، کارکنان و فرزندان ممتاز آنها در روز پنج شنبه مورخ 23/06/96  برگزار شد.

10:34 --19/06/96 --
نصب تله های فرمونی در ردیابی مگس میوه

خانم مهندس خیرالهی کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کرد: به منظور ردیابی مگس میوه در باغات میوه؛ نصب تله های فرمونی در 4 ایستگاه انجام شده است.

08:39 --16/06/96 --
اعطای تسهیلات مکانیزاسیون با نرخ سود 15% به متقاضیان واجد شرایط

به گزارش مطهری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی، این مدیریت با عاملیت بانک کشاورزی اقدام به ارائه تسهیلات با نرخ سود 15% و بازپرداخت 5 ساله به متقاضیان در زیر بخش زراعت و باغبانی، دامپروری و شیلات نموده است.

12:37 --13/06/96 --
برگزاری جلسه بازسازی ستاد عتبات عالیات در شهرستان

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، اولین جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال جاری در شهرستان و در روز یکشنبه مورخ 12/6/96 راس ساعت9 صبح با حضور نمایندگان منطقه ای ستاد ....

11:20 --09/06/96 --
برگزاری دوره آموزشی سه روزه پرورش قارچ صدفی و دکمه ای

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، مهندس مطهری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از برگزاری دوره آموزشی سه روزه ی پرورش قارچ صدفی و دکمه ای در نماز خانه مدیریت خبر داد

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
  RSS اخبار سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با فرمت
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظر شما در مورد پرتال جهاد کشاروزی نجف آباد چیست؟

 

تعداد جوابها : 277

عالی : 64%
خوب : 13%
متوسط : 3%
ضعیف : 20%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 19
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 19

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 665735
Visitors بازديد هاي امروز: 464
Visitors بازديد هاي ديروز: 438

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1396/06/28 پرتال مديريت جهاد كشاورزی شهرستان نجف آباد
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا