پنج شنبه 02 آذر ماه 1396
   

بیانات رهبر به مناسبت آغاز سال جدید

 به پرتال جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد خوش آمدید ***   کشاورزی، بسترساز پیشرفت و آبادانی

asl

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان نجف آباد

  جستجو در اخبار
جستجو 

95/10/06

تولید مرغ سایز در شهرستان


به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، به نقل از مهندس منتظری رئیس امور دام شهرستان: در راستای اجرای سیاست تولید محصول سالم و با هدف سلامت مصرف کنندگان، کاهش ضایعات لاشه های طیور و باقی مانده انتی بیوتیک ها، طرح تولید مرغ سایز( ۴۲ روزه) در شهرستان اجرایی شد.

منتظری افزود: طرح تولید مرغ سایز طرحی ملی است که در آن مرغ با وزن یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم به بازار عرضه می شود.

وی همچنین تعریف مرغ سایز را، عرضه گوشت مرغ در یک دامنه کم با وزن مشابه عنوان نمود و ادامه داد این موضوع زمینه را برای سورتبندی و بسته بندی مطلوبتری را در مراحل کشتارگاهی فراهم می نماید .

ایشان همچنین تولید و مصرف مرغ سایز را موجب تضمین امنیت غذایی جامعه، کاهش مصرف چربی‌های مضر گوشت مرغ، کاهش مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها دانست.

وی افزود: مرغ های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر می باشند و نسبت به مرغ های سنگین وزن برای مصرف کننده به صرفه تر هستند. همچنین مرغ های سبک وزن طعم و مزه ی بهتر دارند و دارای کیفیت گوشت بهتری هستند. علاوه بر آن پرورش مرغ سایز دارای توجیه اقتصادی است چرا که در این روند، مرغ در سن حداکثر 42 روزه کشتار می شود و درنتیجه دوره های جوجه ریزی از 4 دوره در سال به 6-5 دوره رسیده و هزینه های نگهداری و پرورش در مرغداری ها 5 تا 10 درصد کاهش می یابد و در نهایت منجر به افزایش تولید گوشت در واحد سطح و بهبود تبدیل غذایی می گردد.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
اخبار شهرستان نجف آباد
RSS
 
10:25 --01/09/96 --
دومین جلسه کارگاه آموزشی فرآوری محصولات کشاورزی

رئیس اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد از برگزاری جلسه آموزشی فراوری محصولات کشاورزی با حضور اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان و تسهیل‌گران زنان روستایی خبر داد.

12:49 --29/08/96 --
مبارزه با علف های هرز باریک برگ کلزا

به گزارش مهندس پرور، رئیس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، مبارزه با علفهای هرز باریک برگ کلزا در سطح 6.5 هکتار با سموم مناسب انجام گردید.

12:48 --23/08/96 --
فراخوان مرغداران و دامداران شهرستان جهت بيمه پايه

بنا بر اعلام آقای مهندس مجتبی مطهری  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، در روز دو شنبه مورخ 22/8/1396 طبق هماهنگی بعمل آمده و با فراخوان مرغداران و دامداران شهرستان و تشکلهای مربوطه ،جلسه ای در خصوص بیمه پایه محصولات کشاورزی با حض

12:46 --15/08/96 --
برگزاری دوره آموزشی پرورش و تکثیر زالوی طبی

به گزارش اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، آخرین جلسه دوره آموزشی  پرورش و تکثیر زالوی طبی در محل کانون سنگر سازان بی سنگر برگزار گردید.

11:36 --11/08/96 --
دومین همایش طلای سرخ مهردشت

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، دومین همایش طلای سرخ مهردشت در تاریخ چهارشنبه 10 آبانماه 96 راس ساعت 9 صبح تشکیل گردید.

08:46 --08/08/96 --
بازدید و بازرسی از سم فروشی های شهرستان

به منظور ساماندهی فروشگاه های سم فروشی در شهرستان، گشت مشترک نماینده اداره صنعت معدن و تجارت و رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی و بازرس اتحادیه گل و گیاه در تاریخ 07/08/96 انجام و از فروشگاه های مجاز سموم در گلدشت و نجف آباد و قلعه سفید بازدید گردید و...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
  RSS اخبار سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با فرمت
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظر شما در مورد پرتال جهاد کشاروزی نجف آباد چیست؟

 

تعداد جوابها : 278

عالی : 64%
خوب : 13%
متوسط : 3%
ضعیف : 20%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 29
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 29

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 711285
Visitors بازديد هاي امروز: 643
Visitors بازديد هاي ديروز: 627

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1396/09/02 پرتال مديريت جهاد كشاورزی شهرستان نجف آباد
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا