دوشنبه 02 مرداد ماه 1396
   

به پرتال جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد خوش آمدید ***   کشاورزی، بسترساز پیشرفت و آبادانی

asl

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان نجف آباد

  جستجو در اخبار
جستجو 

95/10/06

تولید مرغ سایز در شهرستان


به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، به نقل از مهندس منتظری رئیس امور دام شهرستان: در راستای اجرای سیاست تولید محصول سالم و با هدف سلامت مصرف کنندگان، کاهش ضایعات لاشه های طیور و باقی مانده انتی بیوتیک ها، طرح تولید مرغ سایز( ۴۲ روزه) در شهرستان اجرایی شد.

منتظری افزود: طرح تولید مرغ سایز طرحی ملی است که در آن مرغ با وزن یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم به بازار عرضه می شود.

وی همچنین تعریف مرغ سایز را، عرضه گوشت مرغ در یک دامنه کم با وزن مشابه عنوان نمود و ادامه داد این موضوع زمینه را برای سورتبندی و بسته بندی مطلوبتری را در مراحل کشتارگاهی فراهم می نماید .

ایشان همچنین تولید و مصرف مرغ سایز را موجب تضمین امنیت غذایی جامعه، کاهش مصرف چربی‌های مضر گوشت مرغ، کاهش مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها دانست.

وی افزود: مرغ های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر می باشند و نسبت به مرغ های سنگین وزن برای مصرف کننده به صرفه تر هستند. همچنین مرغ های سبک وزن طعم و مزه ی بهتر دارند و دارای کیفیت گوشت بهتری هستند. علاوه بر آن پرورش مرغ سایز دارای توجیه اقتصادی است چرا که در این روند، مرغ در سن حداکثر 42 روزه کشتار می شود و درنتیجه دوره های جوجه ریزی از 4 دوره در سال به 6-5 دوره رسیده و هزینه های نگهداری و پرورش در مرغداری ها 5 تا 10 درصد کاهش می یابد و در نهایت منجر به افزایش تولید گوشت در واحد سطح و بهبود تبدیل غذایی می گردد.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
اخبار شهرستان نجف آباد
RSS
 
06:25 --26/04/96 --
تهیه فیلم آموزشی ترویجی در خصوص زنبور عسل

با توجه به اینکه شهرستان نجف آباد رتبه اول ساخت ادوات زنبورعسل در کشور و بالاترین رکورد تعداد کندو برای هر زنبوردار و همچنین بیشترین تعداد کندو در استان را دارا میباشد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد با همکاری شرکت تعاونی زنبورداران .....

12:28 --19/04/96 --
جلسه ارائه گزارشکار کارشناسان مسئول پهنه بندی با حضور نماینده آموزش و ترویج سازمان

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد در روز دو شنبه جلسه ی ویژه  کارشناسان پهنه بندی با حضور نماینده محترم اداره آموزش و ترویج سازمان جهاد کشاورزی، سرکار خانم مهندس مهرداد در محل دفتر آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید .

08:58 --10/04/96 --
آغاز کاشت ذرت علوفه ای در نجف آباد

به گزارش مهندس بهادری، مسئول زراعت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، کشت ذرت علوفه ای در شهرستان شروع گردیده که ....

08:57 --10/04/96 --
برداشت گندم

گندم به خاطر نقش مهمی که در عرصه سیاسی و اقتصادی کشورها به خصوص کشورهای در حال توسعه ایفا می‌کند بعنوان یک محصول استراتژیک در تمام دنیا به حساب می‌آید.

08:55 --10/04/96 --
تشویق و ترغیب کشاورزان به کشت جایگزین برنج

در راستای اجرای پروژه های مقابله با بحران خشکسالی و افزایش بهره وری آب و استفاده بهینه از منابع آبی و ظرفیت‌های موجود، کارشناسان اداره تولیدات گیاهی ....

08:53 --10/04/96 --
برداشت تریتیکاله در شهرستان نجف آباد

مهندس بهادری مسئول زراعت شهرستان نجف اباد اعلام و عنوان کرد: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، کشت محصولات جایگزین با نیاز ابی کم و عملکرد بالا و کشت ارقام جدید در شهرستان با گیاه تریتیکاله محقق شد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
  RSS اخبار سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با فرمت
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظر شما در مورد پرتال جهاد کشاروزی نجف آباد چیست؟

 

تعداد جوابها : 276

عالی : 64%
خوب : 13%
متوسط : 3%
ضعیف : 20%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 5
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 5

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 639892
Visitors بازديد هاي امروز: 21
Visitors بازديد هاي ديروز: 365

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1396/05/02 پرتال مديريت جهاد كشاورزی شهرستان نجف آباد
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا