سه شنبه 01 اسفند ماه 1396
   

بیانات رهبر به مناسبت آغاز سال جدید

 به پرتال جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد خوش آمدید ***   کشاورزی، بسترساز پیشرفت و آبادانی

asl
  سامانه های کاربردی
  جستجو در اخبار
جستجو 

95/10/06

تولید مرغ سایز در شهرستان


به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، به نقل از مهندس منتظری رئیس امور دام شهرستان: در راستای اجرای سیاست تولید محصول سالم و با هدف سلامت مصرف کنندگان، کاهش ضایعات لاشه های طیور و باقی مانده انتی بیوتیک ها، طرح تولید مرغ سایز( ۴۲ روزه) در شهرستان اجرایی شد.

منتظری افزود: طرح تولید مرغ سایز طرحی ملی است که در آن مرغ با وزن یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم به بازار عرضه می شود.

وی همچنین تعریف مرغ سایز را، عرضه گوشت مرغ در یک دامنه کم با وزن مشابه عنوان نمود و ادامه داد این موضوع زمینه را برای سورتبندی و بسته بندی مطلوبتری را در مراحل کشتارگاهی فراهم می نماید .

ایشان همچنین تولید و مصرف مرغ سایز را موجب تضمین امنیت غذایی جامعه، کاهش مصرف چربی‌های مضر گوشت مرغ، کاهش مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها دانست.

وی افزود: مرغ های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر می باشند و نسبت به مرغ های سنگین وزن برای مصرف کننده به صرفه تر هستند. همچنین مرغ های سبک وزن طعم و مزه ی بهتر دارند و دارای کیفیت گوشت بهتری هستند. علاوه بر آن پرورش مرغ سایز دارای توجیه اقتصادی است چرا که در این روند، مرغ در سن حداکثر 42 روزه کشتار می شود و درنتیجه دوره های جوجه ریزی از 4 دوره در سال به 6-5 دوره رسیده و هزینه های نگهداری و پرورش در مرغداری ها 5 تا 10 درصد کاهش می یابد و در نهایت منجر به افزایش تولید گوشت در واحد سطح و بهبود تبدیل غذایی می گردد.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
اخبار شهرستان نجف آباد
RSS
 
13:02 --21/11/96 --
برگزاری کلاس اصلاح نژاد دام سبک

به همت اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی نجف آباد، کلاس دو روزه ی اصلاح نژاد دام سبک با حضور جمعی از دامداران منطقه نجف آباد در محل تعاونی گوسفند داران شهرستان نجف آباد

09:40 --16/11/96 --
تجدید میثاق با شهدای انقلاب بمناسبت دهه فجر

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، بمناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب با تنی چند از خانواده شهدا دیدار بعمل آمد.

12:08 --12/11/96 --
افتتاح نمایشگاه و فروشگاه کتاب محصولات فرهنگی و صنایع دستی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در روستای نهضت آباد

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد این نمایشگاه در تاریخ 13/11/96 روز جمعه همزمان با دومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در محل ورزشگاه پایگاه مقاومت زهرای مرضیه و علی بن ابیطالب(ع) با همکاری ....

12:07 --12/11/96 --
افتتاح دو نمایشگاه به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در روستای جلال آباد

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد این دو نمایشگاه در تاریخ 12/11/96 روز پنج شنبه همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر با حضور آقای مظفرنجفی معاون استاندار و فرماندار ویژه .....

09:13 --11/11/96 --
حضور محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و کارشناس معین ترویج استان در شهرستان و بازدید از سایت الگوی بادام

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، دکتر فرهادی از محققین برتر کشوری و از اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات اصفهان بهمراه مهندس شهریاری کارشناس معین سازمان جهاد کشاورزی استان در شهرستان، در روز دو شنبه مورخ 9/11/96 در شهرستان حضور یافتند و از نزدیک با روند فعالیت هر یک از کارشناسان مسئول پهنه آشنا شدند.

12:40 --10/11/96 --
عملکرد یکماهه عوامل نظارتي در شهرستان

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، با پیگیری های انجام شده توسط عوامل نظارتی امور اراضی مدیریت در دی ماه سال 1396برای 28 مورد از اراضی واگذار شده (معادل 138.33 هکتار) در شهرستان فرم عوامل نظارتی تکمیل گردید و برای هیات نظارت استان فرستاده شد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
  RSS اخبار سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با فرمت
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظر شما در مورد پرتال جهاد کشاروزی نجف آباد چیست؟

 

تعداد جوابها : 278

عالی : 64%
خوب : 13%
متوسط : 3%
ضعیف : 20%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 134
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 134

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 767890
Visitors بازديد هاي امروز: 398
Visitors بازديد هاي ديروز: 454

فعال در اين زمان كاربران فعال:

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان نجف آباد

Copyright (c) 1396/12/01 پرتال مديريت جهاد كشاورزی شهرستان نجف آباد
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا