چهارشنبه 06 اردیبهشت ماه 1396
   

به پرتال جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد خوش آمدید ***   کشاورزی، بسترساز پیشرفت و آبادانی

asl

آخرین وضعیت آب و هوا

توصیه های کشاورزی

براساس پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان نجف آباد

  جستجو در اخبار
جستجو 

95/10/06

تولید مرغ سایز در شهرستان


به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، به نقل از مهندس منتظری رئیس امور دام شهرستان: در راستای اجرای سیاست تولید محصول سالم و با هدف سلامت مصرف کنندگان، کاهش ضایعات لاشه های طیور و باقی مانده انتی بیوتیک ها، طرح تولید مرغ سایز( ۴۲ روزه) در شهرستان اجرایی شد.

منتظری افزود: طرح تولید مرغ سایز طرحی ملی است که در آن مرغ با وزن یک کیلو و 200 گرم تا یک کیلو و 800 گرم به بازار عرضه می شود.

وی همچنین تعریف مرغ سایز را، عرضه گوشت مرغ در یک دامنه کم با وزن مشابه عنوان نمود و ادامه داد این موضوع زمینه را برای سورتبندی و بسته بندی مطلوبتری را در مراحل کشتارگاهی فراهم می نماید .

ایشان همچنین تولید و مصرف مرغ سایز را موجب تضمین امنیت غذایی جامعه، کاهش مصرف چربی‌های مضر گوشت مرغ، کاهش مصرف دارو ها و آنتی بیوتیک ها دانست.

وی افزود: مرغ های سبک وزن دارای چربی و استخوان کمتر می باشند و نسبت به مرغ های سنگین وزن برای مصرف کننده به صرفه تر هستند. همچنین مرغ های سبک وزن طعم و مزه ی بهتر دارند و دارای کیفیت گوشت بهتری هستند. علاوه بر آن پرورش مرغ سایز دارای توجیه اقتصادی است چرا که در این روند، مرغ در سن حداکثر 42 روزه کشتار می شود و درنتیجه دوره های جوجه ریزی از 4 دوره در سال به 6-5 دوره رسیده و هزینه های نگهداری و پرورش در مرغداری ها 5 تا 10 درصد کاهش می یابد و در نهایت منجر به افزایش تولید گوشت در واحد سطح و بهبود تبدیل غذایی می گردد.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
اخبار شهرستان نجف آباد
RSS
 
08:15 --31/01/96 --
توزیع 600 کارت زرد به منظور مقابله با آفات گلخانه

مهندس مطهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد ضمن بیان شعار سال جدید با عنوان اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال و با توجه به کمبود منابع آبی و خشکسالیهای اخیر فعال نمودن، توسعه و حل مشکلات موجود در گلخانه ها را از جمله اقدامات مهم در راستای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی شهرستان عنوان کرد.

11:12 --27/01/96 --
نصب تله های فرمونی در ایستگاههای پیش آگاهی در باغات شهرستان نجف آباد

مهندس مطهری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کردند: به منظور پایش آفات شایع در باغات میوه؛ نصب تله های فرمونی در ایستگاههای پیش آگاهی  در باغات این شهرستان انجام شده است.

10:19 --24/01/96 --
برگزاری کلاس آموزشی آشنایی با روشهای کنترل بیماری آتشک

رئیس اداره تولیدات گیاهی اعلام داشت: بیماری آتشک از بیماری های بسیار مهم و خطرناک درختان میوه دانه دار  در ایران و جهان محسوب می شود که می تواند خسارت های سنگین و جبران ناپذیری را به باغات میوه دانه دار وارد کند.

10:22 --23/01/96 --
پایان مبارزه با علف هاي هرز در 173هكتار از مزارع جو

مهندس پرور مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد كشاورزي شهرستان نجف آباد از پایان مبارزه با علف های هرز در مزارع جو خبر داد و ياداوري كرد: از مجموع 300 هکتار سطح زیر کشت  جو در مزارع شهرستان نجف اباد، 173 هكتار آن با سموم شیمیایی علیه علف های هرز مبارزه گردید.

13:59 --19/01/96 --
توزیع میوه در سطح شهرستان نجف آباد

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد، توزیع میوه در سطح شهرستان از اواخر اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا تاریخ 19/1/96 مقدار 65 تن سیب و 278 تن پرتقال در 16 نقطه از شهرستان....

10:18 --18/01/96 --
ریزش سن گندم در مزارع گندم شهرستان نجف آباد

به گزارش مهندس پرور رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد: سن غلات از جمله مهمترین آفات گندم و جو در کشور است که در اکثر مناطق گندمکاری کشور انتشار دارد

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
  RSS اخبار سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با فرمت
ورود |عضويت
  نظرسنجي  
 
نظر شما در مورد پرتال جهاد کشاروزی نجف آباد چیست؟

 

تعداد جوابها : 273

عالی : 64%
خوب : 14%
متوسط : 3%
ضعیف : 19%

  ارسال  
  كاربران برخط  
 
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 10
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 10

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 593920
Visitors بازديد هاي امروز: 15
Visitors بازديد هاي ديروز: 514

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1396/02/06 پرتال مديريت جهاد كشاورزی شهرستان نجف آباد
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا